کپسول آتش نشانی مناسب منزل

کپسول آتش نشانی مناسب منزل

کپسول آتش نشانی مناسب منزل

کپسول آتش نشانی مناسب منزل

کپسول آتش نشانی مناسب منزل

آتش سوزی یکی از اتفاقاتی است که می تواند باعث وارد شدن خسارت بسیار زیادی به شما شود و حتما باید برای پیشگیری از بروز چنین اتفاقی برنامه ریزی های لازم را انجام دهید و اصول مربوطه را رعایت کنید. ولی متاسفانه می بینیم که با وجود این که همه تقریبا می دانند که آتش سوزی چه خطراتی می تواند برای آن ها داشته باشد، نسبت به کسب اطلاعات در این خصوص بی اهمیت هستند. شما عزیزن می توانید برای اطلاع از قیمت سیستم اطفا حریق به سایت مزینانی مراجعه نمایید.
در این مطلب از گروه مزینانی قصد داریم که با هم در خصوص 

 مناسب منزل صحبت کنیم و اصول و نکات مهم را در اختیار شما قرار دهیم.

 

برای استفاده از کپسول آتش نشانی چه نکاتی را باید در نظر بگیریم؟

قبل از شروع همه چیز یک سری نکات اولیه وجود دارد که باید به آن ها توجه داشته باشیم، این نکات عبارتند از:

  • کپسول آتش نشانی انتخاب شده باید از نظر ایمنی در محل مورد نظر مشکلی نداشته باشد.
  • کپسول های آتشنشانی خود را در قسمت هایی از خانه نصب کنید که در دسترس همه افراد در همه قسمت های خانه باشد.
  • کپسول آتش نشانی که شما انتخاب و خریداری می کنید دارای وزن مناسبی باشد و طوری پیش بینی کنید که همه اعضای خانه توانایی استفاده از آن را داشته باشند.

 

انواع کپسول های آتش نشانی مناسب برای منزل

اینکه برای هر قسمت از خانه کدام کپسول آتش نشانی بهتر است؟ را در ادامه بررسی می کنیم. شما با مطالعه این قسمت می توانید کپسول آتش نشانی مورد نیاز و ضروری برای قسمت های مختلف خانه را خریداری کنید.

در پارکینگ خانه از چه کپسول آتش نشانی باید استفاده کرد؟

کپسول آتش نشانی Co2 بهترین گزینه برای استفاده در پارکینگ منزل شما می باشد. شما می توانید با استفاده از این کپسول آتش نشانی برای خاموش کردن آتش سوزی های بوجود آمده در اثر الکتریسیته و مایعات اشتعال زا مانند بنزین استفاده کنید.

کپسول آتش نشانی کربن دی اکسید

بهترین کپسول آتش نشانی برای آشپزخانه کدام است؟

کپسول های آتش نشانی Wet Chemical یا حاوی مواد شیمیایی خیس شده، بهترین گزینه برای استفاده در آشپزخانه شما خواهد بود. این نمونه کپسول های آتش نشانی بهترین گزینه برای خاموش کردن آتش سوزی هایی است که در اثر سوختن روغن خوراکی و مواد غذایی بوجود می آید. ترکیبات این کپسول های آتش نشانی بی کربنات پتاسیم است که در دما های بالا تبدیل به دی اکسید کربن می شود و همین قضیه باعث می شود که اکسیژن لازم به آتش نرسد و در اصطلاح "خفه" شود.
همچنین شما می توانید از پتو های نسوز مخصوص اطفاء حریق در چنین شرایطی استفاده کنید و مسیر رسیدن اکسیژن به آتش را مسدود کنید.
در ضمن این موضوع را به یاد داشته باشید که استفاده از کپسول های آتش نشانی دیگر و یا مثلا اب می تواند اتفاقات بسیار خطرناکی را به همراه داشته باشد؛ پس سعی کنید که این کار را به روش اصولی انجام دهید.

کپسول آتش نشانی مخصوص آشپزخانه

کپسول آتش نشانی مناسب برای پذیرایی و اتاق خواب

از آنجایی که آتش سوزی های احتمالی که در اتاق خواب و پذیرایی اتفاق می افتند بیشتر در اثر سوختن مواد خشک هستند، پس می توان از کپسول آتش نشانی آب و گاز برای خاموش کردن آن ها استفاده کرد که همانطور که از نام آن پیداست، حاوی آب و هوای فشرده است که باعث پاشش این مواد به بیرون از کسول اتش نشانی می شود.
البته این موضوع را باید به یاد داشته باشید که اگر آتش سوزی در اثر مایعات اشتعال زا، الکتریسیته یا روغن خوراکی بود اصلا از این کپسول های آتش نشانی استفاده نکنید، چون نتیجه برعکس خواهید گرفت و حادثه را تشدید خواهید کرد.

کپسول آتش نشانی مخصوص پذیرایی

خب، امیدواریم که این مطلب تواسته باشد که اطلاعات خوب و مفیدی را در اختیار شما قرار داده باشد تا بتوانید در شرایط اضطراری در برابر حوادث آمادگی لازم را داشته باشید.

از مطالب بالا می توان به این نتیجه رسید که تفاوت کپسولهای اطفاء حریق باعث تفاوت در کاربرد آن می شود و هر نوع کپسول برای نوع مشخصی از آتش کاربرد دارد.