سیستم اطفا حریق عامل پاک و استاندارد NFPA 2001

سیستم اطفا حریق عامل پاک و استاندارد NFPA 2001

سیستم اطفا حریق عامل پاک و استاندارد NFPA 2001

سیستم اطفا حریق عامل پاک و استاندارد  NFPA 2001

انواع سیستم اطفای حریق

سیستم اطفای حریق از مال و جال انسان ها در برابر رخ دادهایی مانند آتشسوزی حفاظت می کند امروزه وجود هر یک از این سیستم در ساختمان ها , کارخانه ها ,  محل کار , ماشین و موارد اینچنینی امری ضروری محسوب می شود از انواع سیستم اطفای حریق می توان به گازهای بی اثر , سیستم CO2 , سیستم آب , سستم اطفای حریق اتومات پودری , سیستم اطفای حریق اتومات فوم و سیستم اطفای حریق اتومات پودر در آب اشاره نمود که هر کدام با توجه به درجه و میزان آتش سوزی مورد استفاده قرار میگیرند در ادامه بیشتر به این بحث می پردازیم . پرشین ایمن ارائه کننده خدمات تولید و نصب سیستم های اطفای حریق آب و فوم ، fm200 و co2 در خدمت شماست  :

 • اطفای حریق یعنی چه ؟
 • انواع سیستم اطفای حریق دستی
 • انواع سیستم اطفای حریق اتوماتیک

اطفای حریق یعنی چه ؟

اطفای حریق یعنی اقدامات لازم برای پیشگیری از گسترش حریق و خاموش کردن آن به منظور آسیب رسیدن کمتر به جان و مال افراد می باشد که به دو دسته سیستم اطفای حریق دستی و اتوماتیک دسته بندی می شود .

کپسول Fm200 چیست؟

FM200 به عنوان جایگزین هالون ها در صنعت اطفا حریق عرضه شده و مشکلاتی را که هالون ها برای محیط زیست ایجاد می کردند را ندارد، گازهای خانواده هالون پس از انتشار در محیط به دلیل پایداری بالا در لایه های بالایی جو نفوذ نموده و در قسمت بالایی جو اشعه های خورشید و کیهانی از قدرت بالایی برخوردار میباشند.

اغلب اوقات سیستم های اسپرینکلر راه حل رایج برای محافظت از افراد و اموال در برابر خطرات آتش سوزی هستند. با اینکه اسپرینکلرها که مبتنی بر آب کار می کنند، مزایای زیادی دارند اما میزان تخریب محیطی آن نیز بالاست. به همین دلیل گاهی اوقات که نیاز به سرکوب سریع آتش و محافظت از اقلام حساس با ارزش بالا، وجود دارد، سیستم اطفا حریق عامل پاک بهترین انتخاب است. .

در این مقاله با  بیانیه  روش اطفاء حریق FM 200 برای نصب و سیستم آزمایش آن طبق مشخصات و دستورالعمل های سازنده قابل اجراآشنا خواهید شد.

FM200 یا HFC-227ea یک گاز اطفا حریق بسیار کارآمد و موثر است که به دلیل عملکرد بالا در حفاظت از محیط های حیاتی در هنگام آتش سوزی شناخته شده است. FM200 یک گاز بی رنگ و بی بو از خانواده هیدروفلوئوروکربن (HFC) است، به ویژه برای محافظت از مناطق حساس مانند مراکز داده، تاسیسات مخابراتی و سایر فناوری‌ها مناسب است. محیط هایی که سیستم های اطفاء حریق مبتنی بر آب می تواند باعث آسیب به سیستم شود کاربرد دارد.

در این مقاله، ویژگی‌ها و کاربردهای کلیدی سیستم اطفا حریق FM200 را بررسی می‌کنیم و نقش آن را در استراتژی‌های مدرن حفاظت از آتش و سهم آن در به حداقل رساندن آسیب و در عین حال تضمین ایمنی افراد و دارایی‌های ارزشمند برجسته می‌کنیم.

سیستم های مختلف اطفای حریق بر اساس محتویات مورد استفاده ممکن است حاوی آب، پودر، گاز یا فوم باشند. سیستم اطفا حریق FM200 یکی از سیستم های اطفای مبتنی بر گاز است که دارای مزایای ویژه ای نسبت به بسیاری از عوامل اطفا است. به همین دلیل، در این مطلب از مقالات گنجینه پاوان به بررسی سیستم اطفای حریق FM200 می پردازیم که یکی از سیستم های اطفا حریق بر پایه گاز است.

 • سیستم اطفای حریق FM200 که به عنوان HFC-227ea (هپتافلوروپروپان) نیز شناخته می شود.
 • ظروف نگهداری نماینده و لوازم جانبی
 • نازل های تخلیه
 • کنترل پنل اعلام و اطفا حریق
 • دتکتورهای تشخیص حریق اتوماتیک
 • واحدهای آزادسازی عامل اتوماتیک و دستی
 • ایستگاه لغو (اختیاری)
 • آلارم صوتی و تصویری
 • سایر سخت افزارهای مرتبط

 نصب سیستم اطفای FM 200 باید طبق کدهای NFPA 2001 و NFPA 72 باشد.